Kameni Momci Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kameni Momci Forum

Dobrodosli na forum klana Kameni Momci
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Vicevi prljavi ko tastina proteza

Ići dole 
+29
pacov
kojuposlukuporat
Dujo
2obeR22
19gox95
Bratza
marko.caki89
zax
Jelovac
SERBIA - Tweety
Dorian
Rain
Hojs
Trinity
Tesla
SnipeRRR
Herr Otto Flick
Kiko
milko.disident
bob
sharyn
Doktor_snipbyheart
Klavijaturista-propali
Tijana
Hitman
Vrabac
Milka
Loody
Fica
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Tijana

Tijana


Broj poruka : 219
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 35
Lokacija : Slovenija-Maribor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 25, 2011 5:50 am

Znaci alkoholizma

- Gubiš svađe sa neživim predmetima.

- Moraš da se držiš za travu da ne bi pao sa Zemlje.

- Posao počinje da ti smeta u opijanju.

- Doktor nalazi tragove krvi u tvom alkoholu.

- Imaš gomilu čvoruga od daske WC šolje.

- Taj prokleti ružičasti slon te je opet pratio do kuće!

- Veruješ da je pravi problem pijanca to što ima dve ruke a samo jedna usta.

- Bolje vidiš sa jednim okom zatvorenim.

- Neko uvek pomeri parking dok si u kafani.

- Svaka žena koju vidiš ima bliznakinju pored sebe.

- Pivo, pivo, pivo... to je sve što možeš da kažeš nakon 12-og.

- Padaš sa poda.

- Ujutro ustanoviš da je cela tvoja zaliha sredstava za čišćenje misteriozno nestala.

- Pet piva ima isto kalorija kao hamburger - jebeš večeru.

- Čaša stalno promašuje tvoja usta.

- Šećerovski ti je sve jasniji i jasniji.

- Komarci padnu na zemlju nakon što te ujedu.

- Problem sa pićem - to je kad nemaš pivo pri ruci.

- Sastanak grupe za odvikavanje od alkohola počinjete sa: "Zdravo, ja sam... hm..."

- Hodaš po obrascu: levo - desno - spotakni se - padni.

- Kažeš ljudima: "Nisam ja pijan nego si ti trezan!"

- U baru ima stolica na kojoj je ugravirano tvoje ime.

- Ruška Jakić - koja riba!

- 24 sata u danu, 24 piva u gajbi - Slučajnost? Ne bih rekao!

- Komšijina mačka je sve lepsa i lepša.

- Prepoznaš ženu tek kad je vidiš kroz dno čaše.
Nazad na vrh Ići dole
Doktor_snipbyheart

Doktor_snipbyheart


Broj poruka : 256
Datum upisa : 12.09.2011
Godina : 33
Lokacija : Prijedor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 25, 2011 11:38 am

ahahahhaha tijo svaka cast......stvarno sam se ismijao Razz
Nazad na vrh Ići dole
sharyn




Broj poruka : 12
Datum upisa : 12.09.2011

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: recenzija golfa II   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimePon Sep 26, 2011 12:57 pm


U Srbiji su samo dva modela najbitnijeg izuma čovečanstva - automobila, prevazišla svoju četvoronožnu braću - „jugo" i nadaleko čuveni „golf 2". Ovaj poslednji je, zbog svojih kultnih višenamenskih sadržaja, najbolji automobil ikada napravljen u Nemačkoj, a vožen kod nas
Svako ko je upravljao „Golfovom dvojkom", kvalifikovan je da vozi sve što je napravljeno od čelika i može da leti. Kakva je to mašina! Ima prozor pored vozačevog sedišta gde 'ladno medved može da izbaci lakat. Međutim, mi Srbi ne izbacujemo samo lakat, nego ruku do ramena. Levica je okićena pompeznim satovima, narukvicama i svime što se na ruku kači i šljašti. Jedino je frka harmonikašima koji svi redom satove nose na desnoj ruci.
U amanet naslednicima
Taj fenomen mi nije bio jasan pošto ne sviram harmoniku, ali ima bliska konekcija sa bas linijom tastature i nekim kaišem na instrumentu (možda pozovem Sašu Popovića da mi to objasni). Prozor je otvoren „do daske" bez obzira na godišnje doba i dopušta nesmetanu interakciju s drugim učesnicima u saobraćaju. Na tim istim vratima, s unutrašnje strane, postoji ležište gde se obično drže bejzbolke, kineski pendreci i neretko dizalice, pomagala koja pospešuju razgovor među ljudima na gradskim semaforima. Tu, na vratima, je i ručka za prozor, nalik onima na bunarima pomoću kojih se, iz dubine zdenca, izvlači voda u kanti. Vozačevo sedište posle nekoliko dana postaje anatomsko, pošto „bulja" sama sebi napravi mesto i ulegnuće koje prija. Od kog je to materijala napravljeno ne znam, ali mislim da su je koristili stručnjaci NASA instituta ne bi li olakšali svojim astronautima boravak i seks u svemiru.
Ono se obara, samo po sebi, laganim „cimom" leđa i nikada više ne zauzme prvobitni položaj, pa tako pozicionirano sedište ume da napravi problem u vožnji, jer teško da neko ima tako jake trbušnjake da se drži samo jednom rukom za volan za vreme vožnje dok mu je druga napolju. To jedino polazi za rukom iskusnim bubnjarima, jerbo su njima u mozgu razdvojeni udovi. Podseća malo na ono kada se okačimo na ragastov i radimo zgibove jednom rukom. Pošto su sva srpska deca uglavnom odrasla na „Bejbi-džamp" spravi (to vam je onaj „džirlo" izum kada decu okačite na neke gume na vratima i ona kao skakuću dok te gume ne puknu i ne naprave haos), nije to neki nepremostivi problem, jer se „golf 2" u Srbiji prenosi s kolena na koleno.
Vožnja na rezervi
Automobil je davnih osamdesetih napravljen u Nemačkoj kao logičan nastavak serije jedan. Tada je u Nemačkoj bio bum gastarbajtera s ovih prostora i postoji osnovana sumnja da je ciljan za naše tržište. On je san svakog đilkoša. Kakva škola, kakva šljaka? „Golf 2" je diploma. Statusni simbol. Devedesetih godina se vozač tog automobila prepoznavao po „ermaks" patikama, metalnom kaišu i duksu upasanom u farmerke. Oficijalno vozilo svih „ful-vrh-ekstra-Tito-Jovanka" gospodara gradskih i prigradskih drumova. Ko nije smuvao ribu na svog „golfa dvojku", ne zna šta je riba. Menjač je bio, verovali ili ne, samo s četiri brzine, i pokretao se silom nepojmljivom današnjim zavisnicima od kompjuterskih igrica. Njemu ni Čak Noris nije mogao bez frke da ubaci u četvrtu. Odmah iznad menjača bila je pepeljara u koju je moglo da stane na hiljade opušaka. Niko je nikada nije istresao, pošto ne postoji način da se izvadi iz ležišta a da se ne skenja pola instrument table, koja je posebna priča.
„Golf 2" je uvek „na rezervi", pošto kazaljka za pokazivanje količine goriva u rezervoaru nema snage da izađe iz crvene zone. Ma koliko čorbe sipali u njega, uvek ste na rezervi. Zato su mu mnogi naši sugrađani ugradili plinske boce i automatski se kvalifikovali za potencijalne teroriste. Toliko automobila bombi nema ni u nesrećnom Iraku. Gradske ulice nam smrde na plin i zato su vlasti i zabranile pušenje, a ne zbog zdravlja. Svaki otvoreni plamen može da izazove lančanu reakciju dizanja u vazduh pola naseljenog mesta. „Golf" po „golf", i ode sve u tri lepe! „Golf 2" je inače najneomiljenije vozilo stomatologa. Pošto ne možeš da ga voziš sa svim zubima u glavi, nije fora. Baš zbog tih plinskih boca koje se ugrađuju u bagažnike, džakovi krompira i kace za kiseli kupus su prebačeni na zadnje sedište, što doprinosi ukupnom užitku i bezbednosti u vožnji pošto stvaraju svojevrstan „erbag" kada te neko zakuca zguza.
Nabudženi cajger
Treba reći i da se u „golfu" deca voze na prednjem sedištu, a žene pozadi. Njima je (ženama) mesto u kuhinji. Sigurnosni pojasevi su ionako pravljeni za dečju konfiguraciju, pošto svakog ko je viši od metar i šezdeset „kolju" oko vrata. Cajger je nabudžen na 220 na sat. Valjda kilometara?! Ta brzina se postiže samo spustom niz Kopaonik ili neku veću strminu. Gas se daje do daske, koja je tu postavljena da ne bi proletela noga u motor. Kočnica se pumpa pre zaustavljanja da bi u'vatila. Kvačilo, pitaj boga, čemu služi? Retrovizor je veličine sobnog ogledala i na njega se kače krstovi, uglavnom pokradeni s krovova crkava. Što veći krst, to si opasniji, pošto je veličina traženog oprosta u direktnoj konekciji s učinjenim zlodelom. Pored krsta, tu je okačena i presahla „jelkica" kojoj se ne zna druga uloga osim da izaziva mučninu. Na instrument tabli postoji mesto gde se kače slike familije. To ume da napravi problem pošto su ugradni ramovi premali za glavudže zdrave i rumene dece, tako da su svi na slikama bez ušiju. Barem jedno od tih mališana je napravljeno u automobilu koji je zgodan za seks na brzaka. Dovoljno je jajima promašiti menjač i to je to. Veliki prozori su zgodni za voajere jer čine enterijer automobila preglednim. Motor je napred pod haubom koju niko nikada ne otvara, pošto se ovaj automobil ne kvari, a i ako nešto slučajno zataji, rezervni delovi su jeftiniji od plastičnih upaljača s pijace. U stvari, niko ga i ne popravlja, bace ga u reku i kupe drugi. Samo da gume izdrže dotle. „Golf 2" je najbolji automobil ikada napravljen u Nemačkoj, a vožen u Srbiji.

cp sa jednog foruma, mene nasmijao do suza Smile
Nazad na vrh Ići dole
Fica
Admin
Fica


Broj poruka : 704
Datum upisa : 09.09.2011
Lokacija : Beograd

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimePon Sep 26, 2011 10:07 pm

Al realnost hahah
Nazad na vrh Ići dole
Loody
Admin
Loody


Broj poruka : 404
Datum upisa : 11.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Innsbruck

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 27, 2011 12:22 pm

Došao američki arhitekta u Beograd i vodi ga naš arhitekta u obilazak grada. Amerikanac:
• Šta je ovo?
• To je hotel Hajat. Vidite, njega su naši radnici izgradili za godinu dana.
• Ovo!? Pa to naši radnici izgrade za 6 meseci!
Nastave oni i dođu ispred hotela Interkontinental. Amerikanac:
• A ovo?
• E to vam je hotel Interkontinental. To su naši radnici izgradili za 6 meseci.
Amerikanac:
• Ovo!? Pa to naši radnici izgrade za 3 meseca.
Šetaju dalje i naiđu na Hram Svetog Save. Amerikanac:
• A šta vam je ovo?
A naš arhitekta će iznervirano:
• Nemam pojma, to jutros nije bilo tu!
Nazad na vrh Ići dole
Hitman
Admin
Hitman


Broj poruka : 111
Datum upisa : 09.09.2011
Godina : 36
Lokacija : Pancevo

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 6:45 am

Dok se žena mazila sa ljubavnikom, odjednom se čuju vrata.
• To je moj muž, brzo idi u ćošak!
Ljubavnik je začuđeno pogleda, ali je posluša. Žena ga brzo premaže kremom i pospe ga belim prahom. U tom momentu ulazi muž.
• Šta je ovo?
• Ma videla sam kod komšinice ovakav isti kip, i svideo mi se toliko da sam morala da ga imam.
I tako ljubavnik provede ceo dan i čitavu noć kao kip. Sledeæeg jutra priđe mu muž sa doručkom i reče:
• Evo uzmi, tako sam i ja proveo 3 dana kod komšinice a niko mi ni čašu vode nije ponudio


Zauzeli teroristi avion pun žena za 8.mart. Kaže glavni:
- Sada ćemo da vam uznemo sav nakit što imate.
Jedna baba će
-:zar i meni?
- Ne seri baba rekao sam sve!
Glavni:
- sada sve skinite gaćice.
Baba će:
- zar i meni?
- Ne seri baba rekao sam sve.!
- Sada ćemo sve da vas jebemo.
Jedna žena kaže:
-Zar i babu?
A baba:
- Ne seri mala, rekao je sve!


Evo jedan za otto-a Wink

Crnogorac piša, ruke mu iza leđa, a pogled mu uprt u nebo.
Prolazi čovjek pokraj njega i upita ga:
- Ej Milutine, pobogu čovječe, što to radiš?
A Milutin mu odgovori:
- ‘Ko me jednom iznevjeri, nit’ ga gledam, nit’ mu ruku pružam!

Nazad na vrh Ići dole
https://kameni-momci.serbianforum.info
Fica
Admin
Fica


Broj poruka : 704
Datum upisa : 09.09.2011
Lokacija : Beograd

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 6:48 am

Ahaahahhaha odlicni Hit hahahahah prva 2 sabijaju ahhaha cheers
Nazad na vrh Ići dole
Loody
Admin
Loody


Broj poruka : 404
Datum upisa : 11.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Innsbruck

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 10:53 am

Dobri su svi Smile
Nazad na vrh Ići dole
Loody
Admin
Loody


Broj poruka : 404
Datum upisa : 11.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Innsbruck

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 29, 2011 11:53 pm

Zove covek neku radio stanicu i kaze:

- Ja sam nasao novcanik!

- Dobro i sta ste nasli u njemu?

- Pa, imalo je 1500 evra, 150 000 dinara i licna karta na ime Zoran.

- I, dobro.. Sta želite sada?

- Pa, ako moze jedna pesma za Zokijaaaaaaaa! Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Fica
Admin
Fica


Broj poruka : 704
Datum upisa : 09.09.2011
Lokacija : Beograd

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimePet Sep 30, 2011 12:00 am

Loody ::
Zove covek neku radio stanicu i kaze:

- Ja sam nasao novcanik!

- Dobro i sta ste nasli u njemu?

- Pa, imalo je 1500 evra, 150 000 dinara i licna karta na ime Zoran.

- I, dobro.. Sta želite sada?

- Pa, ako moze jedna pesma za Zokijaaaaaaaa! Very Happy Very Happy Very Happy

TDI kontra kviz Very Happy ?
Nazad na vrh Ići dole
Tijana

Tijana


Broj poruka : 219
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 35
Lokacija : Slovenija-Maribor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimePet Sep 30, 2011 1:31 am

Voze se Bosanac i Janez u vlaku kroz Sloveniju.
Bosanac vadi jabuku da je pojede ..na što ga Slovenac pita:
“Je pa kaj ti je to?!”
“Jabuka”, kaže Bosanac ..
“Pih, pri nami je odkar koristimo nove metode uzgoja iz EU 3 put večja!”
Nakon nekog vremena vadi Bosanac krušku. Pita ga opet radoznali Slovenac:
“Je pa kaj je sad to?”
“Kruška, šta nikad nisi vidio krušku?”
“Pih pri nami je 3 put večja odkar koristimo nove metode uzgoja iz EU!”
Nakon nekog vremena vadi Bosanac paradajz …opet Slovenac pita:
“Je pa kaj je sad to?”
Na to će Bosanac:
“Ribizla, mamu ti j****, ribizla!”




Mladić grli curu u parku i nježno joj šapće na uho:

- Draga, reci mi dvije rijeci koje ce nas spojiti zauvijek...

- Trudna sam.



Ako muškarac govori prostote ženi, to je seksualno maltretiranje. Ako žena govori prostote muškarcu, to je 7 kuna na minutu.
Nazad na vrh Ići dole
Loody
Admin
Loody


Broj poruka : 404
Datum upisa : 11.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Innsbruck

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimePet Sep 30, 2011 2:02 am

Fica ::
Loody ::
Zove covek neku radio stanicu i kaze:

- Ja sam nasao novcanik!

- Dobro i sta ste nasli u njemu?

- Pa, imalo je 1500 evra, 150 000 dinara i licna karta na ime Zoran.

- I, dobro.. Sta želite sada?

- Pa, ako moze jedna pesma za Zokijaaaaaaaa! Very Happy Very Happy Very Happy

TDI kontra kviz Very Happy ?

Uvek Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharyn




Broj poruka : 12
Datum upisa : 12.09.2011

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimePon Okt 03, 2011 11:47 am

Bili Bosanac, Hrvat i Slovenec..i natjecu se ko moze ponijet vise lubenica..Kaze Bosanac ja mogu 2..jednu ispod jedne ruke drugu ispod druge..kaze Slovenac ja mogu 3..jednu ispod jedne ruke drugu ispod druge i trecu nabijem na ku*ac..a na to ce Hrvat..ja mogu 5..jednu ispod jedne ruke drugu ispod druge i Slovenca nabijem na ku*ac..

Dos'o Mujo u kafanu i citavo vece casti raju: "Konobar, pice meni,
Pice tebi, pice cijeloj kafani." I tako tura za turom. Dos'o fajrunt
- Konobar da naplati, al' Mujo nema helera. I sta ce, konobar ga
izbuba i izbaci na ulicu. Sutra uvece, opet ista scena. "Konobar,
pice meni, pice tebi, pice cijeloj kafani". Opet kad je dos'o racun,
Mujo nema kinte. Konobar ga izbaci sve s noge na nogu. Sutra uvece dos'o
Mujo i kaze: "Konobar, pice meni, pice cijeloj kafani!" "A sta je sa
mnom",
pita konobar. "Nema tebi", kaze Mujo, "gadan si kad se napijes".


Broj onih koji ni mrava ne bi zgazili i broj zgazenih mrava, govori da tu neko opasno laze


Poslije svakog leta piloti jednog avio-prijevoznika ostavljaju bilješke mehaničarima s opisom postojećeg problema, a prije sljedećeg leta, mehaničari ostavljaju izvještaj popravaka. Inače, to je je jedina svjetska avio-kompanija kojoj nikada nije pao avion.

Zahtjev: Lijevu gumu uskoro bi trebalo zamijeniti.
Izvještaj: Lijeva guma skoro zamijenjena.
Zahtjev: Nešto se otkačilo u kabini.
Izvještaj: Nešto smo zakačili u kabini.
Zahtjev: Autopilot sam gubi visinu za 200 stopa u minuti.
Izvještaj: Nismo uspjeli uočiti problem na zemlji.
Zahtjev: Tragovi curenja na lijevom zaustavnom trapu.
Izvještaj: Tragovi obrisani.
Zahtjev: Zvuk iz DME instrumenta glasan je za ne povjerovati.
Izvještaj: Zvuk iz DME podešen na jačinu zvuka u koju možete povjerovati
Zahtjev: IFF instrument neoperativan.
Izvještaj: IFF instrument je uvijek neoperativan kad je isključen.
Zahtjev: Sumnjamo na pukotinu u staklu vjetrobrana.
Izvještaj: Sumnjamo da ste u pravu.
Zahtjev: Nema motora broj 3.
Izvještaj: Vizualnim pregledom letjelice pronađen motor na lijevom krilu.
Zahtjev: Avion smiješno reagira na komande.
Izvještaj: Avion upozoren da se uozbilji.
Zahtjev: Čudan zvuk iz instrument table, kao da neki patuljak udara čekićem.
Izvještaj: Patuljku oduzet čekić.


Žena za volanom je kao zvijezda na nebu - ti nju možeš vidjeti, ali ona tebe ne.

Nazad na vrh Ići dole
Loody
Admin
Loody


Broj poruka : 404
Datum upisa : 11.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Innsbruck

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 05, 2011 11:19 am

Полаже студент усмени испит. За то време професор се љуља на столици. У једном тренутку столица се сломи и професор падне на под. Студент не издржи и почне да се смеје. Професор ће на то полако устајући и чистећи одело:
- Е, колега, данас падосмо обојица!
Nazad na vrh Ići dole
bob

bob


Broj poruka : 101
Datum upisa : 10.09.2011
Godina : 51
Lokacija : Skopje

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 06, 2011 11:55 pm

Zbog cega crnogorci volje grupnjak?
- Mogu zabushavati.
Nazad na vrh Ići dole
Tijana

Tijana


Broj poruka : 219
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 35
Lokacija : Slovenija-Maribor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 5:32 am

Šetali se Nijemac, Amerikanac i Bosanac i sreli vraga. Vrag će:
- “Nek svaki od vas baci nešto u rijeku, a ja ću to pronaći za maksimalno 1 sat. Ako uspijem, ubijem onog tko je bacio, a ako ne uspijem, ubijte vi mene.”
Oni pristanu. Prvi na redu je bio Nijemac, on baci vijak, vrag ga nađe za 5 minuta i ubije Nijemca. Sljedeći je bacao Amerikanac, on baci udicu, vrag ju pronađe i ubije i Amerikanca. Na kraju dođe Bosanac i baci nešto maleno okruglo, nitko nije skužio šta. Vrag roni i roni i traži, al ni nakon 5 sati ne uspije naći. Izlazi vrag sav zadihan i kaže:
- “Ok, priznajem poraz, možeš me ubiti, al’ prije toga mi reci što si bacio.”
Bosanac će:
- “Šumeću tabletu.”
Nazad na vrh Ići dole
Tijana

Tijana


Broj poruka : 219
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 35
Lokacija : Slovenija-Maribor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 5:33 am

Vidi Haso Muju kako, sav znojav, kopa rupu.
- Sta ce ti ta rupa, covece?
- Ma pusti, moram da se slikam za licnu kartu pa kazu treba slika do ramena...
Sutra ide Haso opet istim putem a Mujo kopa drugu rupu.
- Sta ce ti bre jos jedna rupa?
- Pa kazu treba dve slike.
Nazad na vrh Ići dole
Tijana

Tijana


Broj poruka : 219
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 35
Lokacija : Slovenija-Maribor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 5:34 am

Dragi Bože, imam mali prijedlog za Tebe:

Život bi trebalo da pocne smrcu, a ne obratno!

Zamisli ovo:

Ležiš dva metra ispod zemlje, oko tebe je tama i hladnoca, a ti pocneš kopati ka svjetlu.

Kad izadješ, ideš direktno u staracki dom, iz mjeseca u mjesec o osjecaceš se sve bolje i bolje, dok te napokon ne izbace jer si premlad.

S masnom penzijom igraš par godina golf, dobiješ od poslodavca zlatni sat za vjernost i pocneš polaaako da radiš.

Cim svoje odradiš, ideš na fakultet.

U medjuvremenu si zaradio dovoljno da možeš svoj studentski život provesti ko bubreg u loju, imaš svakodnevno za izlaske, provod i alkohol, a u glavi nemaš ništa osim guzica, sisa...

Kad vec otupiš od svega toga, stiglo je vrijeme za školu, koja naravno zapocinje na maturskoj veceri.

U školi postaješ iz godine u godinu gluplji, sve dok te napokon ne izbace iz nje.

Naravno, poslije toga najviše se obraduješ sladoledu ili nekim smješnim igrackama.

Posllje toga se nekoliko godina igraš u pjesku, pa se preseliš u matericu gdje uživaš devet mjeseci i napokon svršiš ovaj život s jednim velikim orgazmom!

To bi bio život!

Tvoj Perica.


Nazad na vrh Ići dole
Tijana

Tijana


Broj poruka : 219
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 35
Lokacija : Slovenija-Maribor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 5:34 am

Švercali Mujo i Haso rijetku i skupu vjevericu preko granice.
Da je carinici ne bi našli, Mujo je stavi u gaće. Prošli su granicu, i taman Haso počne komentirati kako je sve dobro prošlo, a Mujo izvadi vjevericu, slomi joj vrat, baci ju, skače po njoj, pa je na kraju šutne u grmlje.
"Bolan Mujo što učini, pa to je bilo naših 5000 eura!" - zavapi Haso.
- "Haso! Dok mi je za kur** mislila da je grana i njihala se, izdržao sam! Dok je za jaja mislila da su orasi i pokušala ih razbiti jedan o drugi, izdržao sam! Dok je za šupak mislila da je rupa u drvetu i zavukla se ko u gnijezdo, izdržao sam!"
Pa dobro Mujo, a što to nisi mogao izdržati?"
- "Mater joj j...., kad je počela vući orahe u gnijezdo!".
Nazad na vrh Ići dole
Tijana

Tijana


Broj poruka : 219
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 35
Lokacija : Slovenija-Maribor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 5:34 am

Došao Mujo doma nakon posla i vidi kako Fatu guzi crnac. On se malo zamisli i stade guziti crnca. Pita njega Fata: -Bolan Mujo, što li radiš?!- Mujo: -Fato, jebem te preko indiga! XD
Nazad na vrh Ići dole
Tijana

Tijana


Broj poruka : 219
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 35
Lokacija : Slovenija-Maribor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 5:35 am

Pitaš kako sam dop'o zatvora u Amer'ci, jarane. Prijavila me u mene žena i djeca. Vjerov'o il' ne. To ti je bilo nekako... 'vako.
Zovu mene jedan dan iz škole, kažu, mali ti dobio sindrom. Od koga, reko', pizda im materina ona drogeraška, mora da su donosili inekcije u školu. Šta je fasov'o ? ADHD, kažu. Noge mi se odsjekle. Hoće l' preživjet', kukam ja po školi, đe je da ga vidim, na šta l' mi dijete liči?
Konačno ga dovedoše, njih petero, direktor'ca, garava k'o odžak, pa još neka debela rospija, valjda medecinska sestra, pa pol'cajac, pa vatrogasac, i još neki mali iz starijeg raz'da, neki naš iz Zen'ce, da mi prevodi, da bolje razumim, ko biva ja ne znam dobro engleski. Vidim ja mali mi zdrav i čitav, nije se osuo, ma k'o normalan. On ti, kaže debela, ima ADHD. Ma, šta vam je to, skoči' ja, govor'te više, ako Boga znate! To ti je, kaže ona garava, Attention Deficit Hyperactivity Disorder.
Okrenem se ja onom malom iz Zen'ce, šta, reko, ova kaca Boga ti laprda, čime se zarazio? Ma, veli, nije to zarazna bolest nego je Ekrem nemiran u školi, jurca po hodnicima, skače po klupama, zajebava svakog, hoće se i pomarisat'. Laknu mi nama'. Molim te, prevedi im da ništa ne brinu, izliječiću ga ja čim stignemo kući. Nećeš ga ti liječit', skoči ona debela, imala je brat bratu dvesto oka samo u guzicama, i još toliko u dva stomaka ispod stomaka. Imamo mi ovde lijekove, kaže, terapije, psiologe, sociologe, mi ćemo njega sredit'. Ništa vi ne brin'te, draga gospođo, znam ja, reko', jednu pravo dobru terapiju iz Bosne, naučio sam je od rahmetli babe, on od njegovog babe, i sve tako. Ooo, intrsting, kaze direktor'ca, ta terapija je kod vas u Bosni neka tradicija, s koljena na koljeno? Nije, reko', kod nas je to s bubrega na bubreg.
Ma nisu prošle ni tri hefte zove onaj mali iz Zen'ce. Šta je, reko', sad? Kakav je sad belaj? Sad je, kaže, u pitanju OTIZAM. Ma, kad se i u to uključilo pašče jedno?! A priprijetio sam mu da se mani politike i tih gluposti, komunizma, budizma, patriotizma, otizma, svega. Ko ga je na to nagovorio? Mora da je onaj Ćamilov taksirat Faruk. Nije to to, kaže, to ti je opasna bolest, bleji u prazno, gubi se, ne prati nastavu, potpuno odsutan i tako. A to je to, reko'. Opasna bolest, veliš. E ovog puta ću ga ja izliječit' za sva vremena i to od svih bolesti!
Tako ti je to u Amer'ci, moj jarane, sve je bolest. Ako ne hodaš kako oni misle da treba, ako ne pričaš, ne slušaš, ne spavaš, ne jedeš, svemu odma' daju ime, pa skraćen'cu i... nema ti više spasa. Od ljekara do ljekara, ne možeš ih se više nikad kutarisat'. Svaki dan u ap'teku k'o u menzu i uzimaš lijekove za sve moguće skraćen'ce - ADHD, MRSA, AIDS, AVNOJ, SUBNOR, KFOR, ma ima ih mali milion.
Iš'o ja na neke preglede i poslije zove taj famili hećim da hitno dođem kod njega. Moraš, kaže, odmah početi piti lijekove za ho'sterol. Što, bolan ? Ho'sterol ti je, kaže, 215. Pa, reko', i prošle godine mi je bio 215 pa si rek'o da mi je u granicama normale. E, kaže, to je bilo prošle godine. Sada su stručnjaci pronašli da je normala 200 a ne više 220, pa je tvoja situvacija sada kritična, hitno moraš početi pit' lijekove. Jeb'o mater te si ti normalan, reko'. Prije šes' mjeseci si mi sa istim nalazom rek'o da sam zdrav k'o dren, a sad ka'eš da sam u kritičnom
stanju! Pa, ko je ovde lud, čovječe, ti ili ja! Stručnjaci su, kažeš, tako odlučili. Ma jebem ja i tebe i te tvoje stručnjake, mijenjate to svakih šes' mjeseci samo da bi ap'teke zgrnule pare, a i vi s njima. Neću ih pit' pa makar crk'o nama'. Nosi ih materi!
Mafija je to, jarane. U mene se žena bila u to ufurala, pila svaki dan po 28 lijekova. Samo vidiš po cijeli dan trza glavom nazad. Pa je poslije neko nagovori na onu makrobiot'ku. Ja, tog belaja. Počela da donosi neku travu u kuću, neku crnu rižu, oči joj se vako ukosile, neke smrdljive supe, istopila se, nemaš je zašto ufatit'. Navalila na mene svaki dan, pusti tu, kaže, kafu i cigaru, što će ti rakija, nije to zdravo. Meso, hljeb, baklave, tufahije, sve to treba izbacit'. Slušam je i ne
mogu da vjerujem svojim ušima. Čuj, izbacit' baklave i tufahije, pa čime ću se, reko', zasladit' poslije ručka? Treba, veli, da jedeš voće.
Voće? Ma, đe ti je to, reko'. Šljive brezukusne izgledaju k'o jab'ke, jab'ke k'o bundeve, kruške mirišu na banane, jagode imaju ukus trešanja, sve se izmiješalo, sve raste u svako doba godine, dana I noći, ma koje crno voće, nek' ti ga jede babo.
Vrnem se ja jedan dan iz fabrike gladan k'o vuk a na astalu u tanjiru nešto crno, tanko, ubuđano, uščulo se, Bože ubrani.
- Ðe ti je pita, reko' ?
- Ručak je na stolu, kaže. I pokazuje na ono.
- Šta ti je, reko, to ?
- To su, kaže, alge.
- Kakve alge?
- Japanske.
- Odakle ti to, reko'.
- Iz mora.
- Šta ima za jest'?
- Pa to, kaže.
- Šta to?
- Alge. One su vrlo zdrave.
- Pa ako su tako zdrave zašto nisi nikad vidila Japanca većeg od metar
i po? Moj Ekrem im može svima pitu s glave jest'.
- Al' su zdravi.
- Čuli ti šta te ja upita'? Ðe ti je pita?
- Šta će ti , kaže, pita, od nje se deblja. Pita se, kaže, neće više jest' u ovoj kući. Sir nije dobar za ho'sterol, meso se ne probavi ni za heftu, vruće tijesto.....nije više stigla reći ni je'ne, dofatio sam je za grlo i poč'o mastrafit'. Utrča mali onekle kad je čuo da ona zapomaže pa dofatih i njega, pa sve o jednom trošku. Oderem ih oboje od batina, onako po pe-esu, k'o što je rahmetli babo mlatio. Ruke su me zabolile.
Al' da vidiš sutra belaja. Vratio se ja s posla kad pred kućom čeka marica. Izađoše njih dvoj'ca, zabicili ko dva vola, opasali pendreke i pištolje oko sebe, jedan sav pjegav, žut i deb'o, a drugi isto deb'o al' crn k'o đavo.
- Jeste l' vi, kaže onaj žućo, mister Kazim Klika?
- Nismo, reko'.
- Kako , kaže, niste. Daj dokumente.
Dam mu ja vozačku
- Kako , kaže, nisi kad ovde piše Kazim Klika.
- Ne piše tu, reko', Kazim Klika, ti ne znaš čitat'.
- Nego šta piše?
- Pise Ćazim Klica.
- Pa, jestel' to vi , kaže?
- Jesmo. Izvol'te, šta treba?
- Jesi l' ti ovom malom otac? I pokazuje ne Ekrema.
- U mene žena kaže da jesam. Šta je ugursuz sad uradio? Razbiću ga!
- Nije, kaže, ništa uradio, nego otkud njemu masnice po cijelom tijelu?
- A tooo, bi mi lakše, sve je u redu, reko', te šljive sam mu ja napravio. Baš sam ga juče dobro izudar'o.
- Znači priznaješ da si ga tuk'o, uskoči onaj garavi.
- Čuj, tuk'o, ma odr'o od batina.
Nih se dvoj'ca zgledaše pa kaže onaj žuti, odma' ćete poći s nama.
Ðe, reko? Kod sudije, kaže, pa u zatvor. Optuženi ste da ste tukli dijete. Ma, šta je vama, jeste l' vi normalni, nisam ja tuk'o ničije dijete, samo sam izmastrafio mog Ekrema. Ko meni može zabraniti da bijem vlastito dijete kad god 'oću ? Bijem ga redovno, bije ga u mene žena, bije ga u mene amidža, dajdža, bijo ga je i Abaz, nastavnik matemat'ke, Zuko, nastavnik muzičkog, nena Fatima, rahmetli dedo
Huso, nema ko nije, i sad ti meni ka'eš da ga ja nemam pravo bit'! Pa ko će ga onda mlatit'?
- Ne treba niko da ga bije, kaže odžačar, s djecom treba razgovarat', lijepo im sve objašnjavat', biti s njima k'o drug. Ovo je Amer'ka, demokrat'ja, svako ima pravo da kaže i radi sta 'oće, i niko nema pravo da ga zato bije.
- Ma, sit sam ja te vaše demokrat'je, zato vam i jes' sve bankotiralo i cijeli ste dunjaluk pokrali i o jadu zabavili. Da se znao domaćin i ko koga treba da bije ne bi danas cijeli svijet bio na belaju.
- A dobili smo takođe i prijavu da ste silovali kamilu.
Ja se šokir'o!
- Kak'u ba kamilu, ko je silov'o kamilu, jes' ti ba normalan čo'eče?
- Vašu suprugu.
- Ma, misliš Ćamilu, jebem te nepismena. Ko kaže da sam je silov'o?
Kako mo'š silovat' vlastitu ženu? Kakvi ste vi hajvani, čo'eče Boži!
- Ona kaže da si je silov'o prošle sedmice.
- Ko je ba silov'o ? Ma, sama tražila!
- Jes' prva dva puta. A treći put joj, kaže, nije više bilo do tog'.
Ja se obeznanio. Umalo me nije šlag trefio. Šta da ti više pričam.



Nazad na vrh Ići dole
Tijana

Tijana


Broj poruka : 219
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 35
Lokacija : Slovenija-Maribor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 5:36 am

Uciteljica je učenicima za domaću zadaću dala da napišu sastavak na temu: 'Mačka ima devet života.' Slijedeći dan Ivica je u školu donio slijedeći uradak:

'Moja sestra i njezin dečko su sinoć sjedili u dnevnoj sobi i pričali.
Onda je njezin dečko ugasio svjetlo i počeli su se ljubiti. Mislim da je
pri tome sestri postalo loše, jer joj je njezin dečko posegnuo rukom pod
bluzu, da provjeri da li joj tuče srce. Isto tako kao što uvijek radi
stric Marko, koji je liječnik.

Nije znao naći srce i stiskao je i gnječio dugo vremena naokolo. Ja mislim
da je sestri od toga postalo još lošije, jer je počela vrlo teško disati.
Zbog toga nije viąe mogla sjediti i legla je na kauč.
Onda je sestra dobila i temperaturu, rekla je da joj je strašno vruće i
svukla bluzu. Mislim da je i njezin dečko dobio od nje temperaturu, jer se
i on svukao i legao kraj nje
Onda sam shvatio od kud dolazi ta visoka temperatura, od koje je objema
tako loše. Iz jaja njezinog dečka izlegla se, naime, gorostasna glista.
Vidio sam kako je ispuzala iz otkopčanih hlača i postavila se uspravno,
skoro okomito. Nešto takvo još nisam vidio. Bila je velika najmanje 20 cm.
Kad je sestra vidjela strašnu glistu, silno se uplašila. Raskolačila je
oči i široko otvorila usta.
Ipak sestra je bila vrlo hrabra. Pokušala je glistu ubiti. Stavila ju je u
usta i ugrizla je za vrat. Onda joj je vjerojatno pokušala isisati krv.
Najednom je sestra ispustila smijeąan, grgljajuć zvuk i pustila glistu.
Vjerojatno je glista ugrizla nju.
Onda ju je ponovno zgrabila i snažno držala, dok je njen dečko iz džepa
izvadio brnjicu i nataknuo je glisti na glavu. Vjerojatno zato, da ne može
više gristi i pljuvati.
Sestra je legla na leda i raširila noge, a njen dečko je legao na nju.
Očito su htjeli glistu zgnječiti među sobom kao valjak. Ali glista se
borila kao luda, oboje su jecali i stenjali, bilo je strašno. Borili su se
takvom silinom da su skoro prevrnuli kauč. Nakon duge i teške borbe,
najednom su se smirili. Mislio sam, da je glista sada mrtva, jer je
mlohavo visjela, a iz nje je izašla njena utroba.
Sestra i njezin dečko su bili smrtno umorni, ali su se ipak i dalje
ljubili. Mislim da od radosti što su pobjedili tu strašnu životinju.
Ali kakav šok! Glista nije bila mrtva, nego je još živjela!
Skočila je gore i opet se počela boriti.
To se ponovilo nekoliko puta, sve dok moja sestra nije skočila na nju i
pokušala je ubiti tako, da je svojom stražnjicom silovito udarala po
glisti. Unatoč tome, tek je nakon 35 minutne borbe konačno bila mrtva.
Dečko je uhvatio mrtvu glistu za uši i odnio je u wc.
Svi kažu da mačka ima devet života.
Ali ja sam jučer ustanovio da gliste sigurno imaju nekoliko života više
nego mačke!'



Nazad na vrh Ići dole
Tijana

Tijana


Broj poruka : 219
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 35
Lokacija : Slovenija-Maribor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 5:37 am

Plovio Mujo na brodu i brod potone. Prežive samo Mujo i Severina. Nastane se na pustom otoku. On sad oko nje, bi ju, ona nezaineteresirana skroz. Sagradi on kuću, sve joj dovoljava, non-stop angažiran oko nje, sve da joj udovolji. Ona ga ne doživljava ni 5%. I tak žive oni par mjeseci, kad se i njoj prihtjelo. Misli si ona "vrijedan je, dobar prema meni, ajd nek bude, samo on je tu na raspolaganju". I jednu večer se poševe. I tak dalje, sljedeći dan, pa sljedeći... I žive oni tak ljepo. Ševe se svaki dan. Primjeti ona da je Mujo nekak čudno raspoložen i pita ga: "Mujice, šta si mi tako potišten, mogu li nešto napravit za tebe?"
Mujo: Naravno, možeš!
Seve.: Reci, pomoć ću ti ako mogu!
Mujo: Ajd nabij šešir na glavu!
Seve: OK!
(i nabije šešir na glavu)
Mujo: Ajd' da ti nacrtam brkove!
Seve: Ajd dobro!
(i nacrta joj brkove)
Mujo: Ajd' sad odi tamo 10 metara dalje i lagano kreni prema meni.
...ode 10 metara dalje i krene prema njemu...
a Mujo raširi ruke, potrči prema njoj i dere se: BOLAN HAAAASOOO JEBO SAM SEEEVERINUUUUUUUUUUU!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Hitman
Admin
Hitman


Broj poruka : 111
Datum upisa : 09.09.2011
Godina : 36
Lokacija : Pancevo

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 09, 2011 5:44 am

Tijana ::
Došao Mujo doma nakon posla i vidi kako Fatu guzi crnac. On se malo zamisli i stade guziti crnca. Pita njega Fata: -Bolan Mujo, što li radiš?!- Mujo: -Fato, jebem te preko indiga! XD

Hahahahahah dobri su svi Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 569018088
Nazad na vrh Ići dole
https://kameni-momci.serbianforum.info
Tijana

Tijana


Broj poruka : 219
Datum upisa : 15.09.2011
Godina : 35
Lokacija : Slovenija-Maribor

Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitimePon Okt 10, 2011 1:27 am

osao mucavac kuci i pod prozorom nadje mrtvog konja. Brzo uzme telefon i
nazove komunalno.
dddddoooob...bar veecc...cer, jelli kommmunalno?
- jest - odgovori glas s druge strane - kako vam mogu pomoci?
- maaa, ccccuj....ccccujte, issspod mo.. mo.. mo.. mog prooozora je mrtav
kkkkkonj, tttrebbalo bi ggga od.. od.. odnijet!
- dobro, a koja je to ulica?
- p...pp...p...ppp...p...
- jeli preradovićeva
- ma nnne neego p... p... p...! i kako nije mogao izgovoriti mucavac poklopi
slusalicu. Malo se smiri, a potom ponovno nazove.
- ddddobbbar veeceeer, jjjj jeli kom komunalno?
- jest recite!
- ma immma mrrrtav kkkkonj na uliccci i tre.. tre.. trebalo bi ga
od..od..od.. odnijet.
- a koja je ulica?
- ppp... p... pp... p...
- je li preradovićeva?
- ma nije negggo pp... p... p...! i opet mucavac poklopi.
Nakon pola sata nazove ponovno sad vec totalno ljut.
- dddddobbbaarr vee.. vee.. veeer, imma mr.. mrtav konj tu na na na ulici,
tttrebbbalo bi ga od.. od.. odnijet.
- a koja je to ulica?
- ma ova p...pp...ppp...p...
- je li preradovićeva?
- da!
- pa kako sad preradovićeva kad do sada nije bila!!!
- ma dovukkkko sam ga do pppreradovićevvvvee, pizzzzzzda ti materina!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vicevi prljavi ko tastina proteza   Vicevi prljavi ko tastina proteza - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vicevi prljavi ko tastina proteza
Nazad na vrh 
Strana 2 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Kameni Momci Forum :: Zabava :: Vicevi-
Skoči na: